ana sayfa > Diğer Düşüncelerim > Tekno Trend Programından İzlenimlerim

Tekno Trend Programından İzlenimlerim

Pazartesi, 09 May 2011 yorum ekle yorumlara git

Aslında bu programa yabancı değiliz çünkü Tekno Trend adlı program daha öncede Show TV’de Silikon Vadisi adıyla imagesyayınlanmaktaydı.

Yine hemen hemen aynı formatta 60 – 70 bölümdür yayın hayatını sürdürüyor. Hedef bulma yarışması, haftanın konuğu, ürün incelemeleri, haberler, oyun tanıtımları gibi bölümleri olan programımız saat 12:30’da başlıyor.

Programın sunuculuğunu Dinçer karaca ve Şehnaz Özkaya üstleniyor(ilk bölümlerde Demet Karadeniz sunuyordu sanırım).
Tekno Trend her ne kadar kısa süren ve yüzeysel bir program olsa da en azından bazı ürünler hakkında bilgi alıp hedef bulma yarışmasında eğlenebilirsiniz.Programda öncelikle hedef bulma yarışmasından söz edelim. Tekno Trend, Media Markt mağazasında yayınlanıyor ve 2 yarışmacı seçilip her birini 5 soru soruluyor(izleyenler bilir bu sorular çok kolay olsa gerek bilmeyen çıkmıyor herkes soruları biliyor yada sunucular çaktırmadan kopya veriyor) neyse 1. yarışmacıya her bir sorunun cevabını verdikten sonra istenen ürünü sunucu Şehnaz Özkaya yardımıyla buluyor(yarışmacılar ve konuklar genellikle ünlüler veya mankenler oluyor. Fakat yeni formatta bazen sıradan insanların da yarışıp para ödülü kazandığını görebiliyoruz). Ürün incelemeleri bölümünde Dinçer Karaca ve İlkay Zaman telefon olsun televizyon olsun her şeyi kısacık sürede çok fazla detaya inmeden inceliyorlar eskiden marka vermiyorlardı fakat 2-3 bölümdür nedense marka verebiliyorlar(buda olumlu bir gelişme). İnternet sitesinden www.teknotrend.tv adresinden detaylı incelemeler görebilir ve programda incelenen ürünlerin markalarını öğrenebilirsiniz. Sonuç olarak Tekno Trend genel olarak güzel izlenilebilir bir program.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Mehmet Gündoğdu

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok