PaybyMe Kart İncelemesi

Perşembe, 13 Şub 2014 yorum ekle yorumlara git

Merhaba Teknogezgin okurları, hatırlarsanız daha önce ön ödemeli bir kart olan ininal kartı incelemiştik. Bu incelememiz de isepaybyme kart ininal kartla benzer işlev ve özelliklere sahip olan PaybyMe kartı inceleyeceğiz.

PaybyMe Kart kısacası içine para yükleyip İnternet’te veya dışarıda Visa logolu iş yerlerinde kullanabileceğimiz bir alışveriş kartı. Karta sahip olmak için herhangi bir ücret ödememeye gerek yok. Ben kartı sipariş ettikten 3 gün sonra adresime ücretsiz bir şekilde ulaştı. Ayrıca üyelik aidatı da almıyorlarmış. Kartın bu gibi aşamalarda masraf çıkarmaması gerçekten çok güzel olmuş. Fakat ne yazık ki PaybyMe Karta sadece Denizbank atm’lerinden para yükleyebiliyoruz. Bunun yanında PaybyMe kartın internet sitesi üzerinden de kredi kartı kullanılarak ta para yüklenebiliyor.

paybyme kart fotograf 1

PaybyMe kart ile üye iş yerlerinden alışveriş yaparken karta özel 13 haneli kodu yazmanız yeterli. Üye olmayan iş yerlerinden ise kart üzerinde yazan diğer bilgileri kullanarak ödeme yapabilirsiniz. PaybyMe kart içinde yüklü olan parayı maalesef ininal kartta da olduğu gibi nakit olarak çekemiyoruz. Kartı steam’de oyun satın alırken kullandım ve ödeme sorunsuz gerçekleşti herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Kartı fiziksel olarak pos cihazlarında da kullanabiliyoruz. Fakat kartın resmi web sitesinde verilen bilgiye göre kartı fiziksel olarak kullanabilmek için öncelikle kartı Paybyme’ye üye sanal iş yerlerinden birinden alışveriş yapmanızı gerekiyor. Bu durum kartın resmi web sitesinde şöyle izah edilmiş.

– Kart Statüsü Nedir? PaybyMe Kartınız, Sanal Satış’a AÇIK olarak gelecektir. Fakat PaybyMe Kartınızı Fiziksel Satış yani Türkiye’de ve yurt dışında VISA logosu bulunan milyonlarca fiziksel işyerinden herhangi birinde kullanabilmeniz için öncelikle PaybyMe Kartınızı, PaybyMe anlaşmalı binlerce sanal işyerinden herhangi birinde kullanmalısınız. Daha sonrasında kartınız fiziksel alışverişe uygun olacaktır.

paybyme kart fotograf 2

PaybyMe kartın Avantajları ve Dezavantajlarını ise şöyle sıralayabiliriz.

Avantajları

*Kart ücreti almaması.

*Aylık, senelik gibi ek üyelik masrafları çıkarmaması.

*Sipariş verdikten kısa bir süre sonra adrese ulaşması.

Dezavantajları

*Fiziksel olarak pos cihazlarında kullanabilmek için daha önce PaybyMe anlaşmalı sanal iş yerlerinden alışveriş yapılmış olması gerekmesi.

*Para yükleme noktalarının az olması.

*PaybyMe anlaşmalı sanal iş yerlerinin az olması.

Daha önce yayınladığımız ininal Kart incelemesine gitmek için buraya tıklayınız.

Mehmet Gündoğdu

  1. İsmini vermek istemeyen kişi
    Salı, 08 Eyl 2015 zamanında 18:55 | #1

    Bu kartı bir tek başvuru ile mi alabiliyorsun. Herhangi bir yere gidip alamıyor musun ?

  2. Pazar, 04 Eki 2015 zamanında 13:05 | #2

    Merhaba.Bu kart için yaş sınırlaması nedir?

  1. şimdilik geri bağlantı yok