ininal Kart incelemesi

Pazartesi, 20 Oca 2014 yorum ekle yorumlara git

Merhaba Teknogezgin okurları bu hafta ürün incelemelerine ara verip internetten alışveriş yapan, online oyun satın alan ininal kartokurlarımızın ilgisini çekebilecek bir karttan sizlere bahsedeceğim.

İnternetten alışveriş yaparken kredi kartım olmadığı için havaleyle uğraşmamak için genelde kapıda ödeme seçeneğini tercih ediyordum. Ve karşılaştığım en büyük sorunlardan biri çoğu alışveriş sitesinde kapıda ödeme seçeneği bulunmamasıydı. Bazı sitelerde kapıda ödeme seçeneği mevcut fakat kapıda ödeme seçeneğini seçince ürün biraz daha pahalıya kapımıza geliyor. Bunun dışında dijital oyun satış platformlarından da(steam,origin vs.) kredi kartım olmadığı için oyun satın alamıyordum. Günümüzde kredi kartlarına sahip olmak kolay fakat kredi kartının beraberinde getirdiği faturalarla uğraşmak istemediğim için geçtiğimiz haftalarda ön ödemeli kart olan ininal kart satın aldım. Bu kart kredi kartının sahip olduğu bir çok özelliğe sahip fakat ön ödemeli bir kart olduğu için taksitlendirme seçeneği maalesef yok.

ininal_kart_photo1

İninal kart kredi kartı olup internette kullanmaya yanaşmayanların, 18 yaşının altında olup kredi kartı alamayanların ve kredi kartı kullanmak istemeyenlerin tercihi olabilecek bir kart. ininal kartı migroslardan veya pttlerden bu satış noktalarının dışında internet üzerinden http://shop.ininal.com adresinden de satın alabiliyoruz. Ben migrostan almayı tercih ettim. Kartın satış bedeli ise 5 TL bir de alırken en az içine 25 TL yüklemek gerekiyor yani anlayacağınız ininal karta sahip olmak için en az 30 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Kartı alırken herhangi bir form doldurmaya, imza atmaya gerek yok. Kısacası ininal karta pazardan peynir, ekmek alır gibi kolayca sahip olabiliyoruz. Bu arada kartın çeşitli tasarımlara sahip modelleri bulunmakta ben üzerinde internette indirimli alışveriş kartı yazan sade olanını tercih ettim.

Kartı aldıktan sonra etkin bir şekilde kullanabilmek için internetten aktivasyon işlemi yapmamız gerekiyor. Aktivasyon işlemi için ininal’in sitesine girip kart numarası, kartın son kullanma tarihi, cvc2 numarası ve telefon numaramızı yazıp kartımızı hızlıca tanımlayabiliyoruz. Kartı tanımladıktan sonra hemen bir siteden alışveriş yapmak istedim fakat kart sorun çıkardı ödeme gerçekleşmedi. Bunun üzerine müşteri hizmetlerine mail gönderdim ve çok geçmeden bana şu cevap mailini gönderdiler.

cevapmaili

Mail’de yazdığı gibi kartı tanımladıktan 24 saat geçtikten sonra itunes’tan ininal kartı kullanarak uygulama satın aldım ve sorunsuz bir şekilde ödeme gerçekleşti. Ardından denemek için www.dr.com.tr’den bir şeyler satın aldım ondada sorunsuz bir şekilde çalıştı. ininal kartı internet siteleri dışında MasterCard logolu bütün mekanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin marketten alışveriş yaparken veya bir restoranda hesap öderken kartınızda yeterince bakiye varsa kullanabiliyorsunuz. Kart şifremiz ise kart numarasının son 4 hanesi oluyor.

ininal karta migroslardan, PTTlerden veya PTTmatiklerden para yükleyebiliyoruz. Bunlara ek olarak son gelen güncellemelerle beraber kredi kartından da ininal karta para yüklenebiliyor.

ininal_kart_photo2

Detaylı bilgi: http://www.ininal.com

Gelelim ininal kartın avantaj ve dezavantajlarına

Avantajları

*Karta kolayca sahip olunabilmesi.

*Form doldurmaya, imza atmaya gerek duyulmaması.

*Hızlı bir şekilde kullanılabilmesi.

Dezavantajları

*Kart ücreti olarak 5 TL alınması. Bu arada her ay 1 TL kart bakiyesinden ücret kesiliyor.

*Kartı satın alırken en 25 TL para yüklenmesi gerekiyor.

*Para yükleme noktalarının çok fazla olmaması.

Mehmet Gündoğdu

  1. metin
    Salı, 21 Oca 2014 zamanında 09:14 | #1

    Güzel inceleme olmuş tşkler.

  1. şimdilik geri bağlantı yok