ana sayfa > Mobil Cihazlar, Yazılım İncelemeleri > Haftanın iPod / iPhone Uygulaması: Evi

Haftanın iPod / iPhone Uygulaması: Evi

Çarşamba, 01 Şub 2012 yorum ekle yorumlara git

Her hafta oyun incelemesi yapıyorduk. Bu hafta değişiklik yapmakta fayda var diye düşünüp iPod / iPhone için program incelemesi yapmaya karar verdik.

Evi kısacası siri’ye alternatif bir uygulama…

Uygulama Adı: Evi
Boyutu: 4 Mb
Kategori: LifeStyle ( Yaşam Tarzı )
Puanı: 10/6
Fiyatı: 0,99 $

Bundan 3-4 ay önce Apple İPhone 4s ile birlikte gelen dikkat çekici bir özelliği tanıtmıştı. Bu özellik Siriydi ve muhteşem bir özellik olmasada eğlendiren bir uygulama olarak gözüküyordu. Fakat siri adlı özellik İPhone 4s dışındaki cihazlara gelmedi sebebi ise Apple’lın iPhone 4S’yi öne çıkarmak istemesi olarak düşünülüyor. Siri diğer iOS işletim sistemli cihazlara gelir mi bilemeyiz fakat siri’ye benzeyen evi adlı uygulama sayesinde soru – sorup sesli veya yazılı cevap alma hevesinizi giderebilirsiniz.

Evi ile siri bir birbirine çok benziyor ve hemen hemen aynı işlevi görüyorlar. İki uygulamanında( Evi ve Siri ) Türkçe dil desteği yok umarız ileriki dönemde olur.

Evi aynen siri gibi çalışıyor. Sadece 4 MB olduğu için cihazınızda fazla yer kaplamıyor. Bu arada evi’yi kullanabilmeniz için internet bağlantınızın olması gerekiyor. Evi sorduğunuz çeşitli sorulara cevap verebiliyor. Örneğin barrack obama hakkında sorduğunuz sorulara cevap verebiliyor. Bunun dışında sesli veya yazılı sorabiliyorsunuz. Eğer iPhone 4s’niz yoksa evi’yi denemelisiniz.

 

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok