ana sayfa > Yazılım İncelemeleri > Duolingo ile Eğlenerek Dil Öğrenin

Duolingo ile Eğlenerek Dil Öğrenin

Cumartesi, 01 Mar 2014 yorum ekle yorumlara git

İnternet ve uygulama pazarında dil öğrenmek için kullanımımıza sunulmuş bir çok web sitesi ve uygulama bulunuyor. duolingo_uygulamaDuolingo’da bunlardan biri fakat bu projenin dikkat çekici özelliği ise olabildiğince sade, kullanımının kolay olması ve kullanıcıya çeşitli puanlar kazandırıp, ödüllere vererek sıkmadan bir şeyler öğretmeyi başarabilmesi diyebilirim.

Projenin ilk çıktığı zamanlarda Türkçe dil desteği yoktu. Fakat kısa bir süre önce Türkçe dil desteği geldi. Duolingo’da öğrenebileceğiniz pek çok dil kursu mevcut bunlardan bazıları geliştirilme aşamasında iken, bazıları beta sürümünde bir bölümü de gelişimini tamamlamış kurslardan oluşuyor. Bu arada beta ve geliştirilme aşamasında olan kurslara çeviri yaparak katkıda bulunabilirsiniz.

Duolingo hakkında web sitesinde şöyle bir bilgi yer alıyor.

Duolingo nasıl bedava olabiliyor?

Duolingo’da dil öğrenmek tamamen ücretsiz, hem de sonsuza kadar. Reklam veya gizli ücretlendirmeler de yok. Bunun nasıl mümkün olabildiğini merak mı ediyorsunuz? Çok basit: öğrenirken gerçek dünyadan metinler çevirerek yarattığınız değer sayesinde.

Olayın özeti şudur: Tercüme ettirmek istediğiniz web sayfasını Duolingo’ya yüklüyorsunuz. Daha sonra bu metin öğrenmekte oldukları dilde alıştırma yapmak isteyen öğrencilere tercüme etmeleri için sunuluyor. Metin tamamen tercüme edildiğinde Duolingo onu hizmeti talep eden kişiye geri gönderiyor ve kişi yapılan tercümenin özelliklerine göre ödeme yapıyor.

Duolingo’yu ister İnternet tarayıcınızdan isterseniz cep telefonu veya tabletinizden kullanıp dil becerilerinizin geliştirebilir veya bildiğiniz bir dil ile ilgili pratikler yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden ulaşmak için buraya tıklayınız.

Direkt link:

http://www.duolingo.com/

App Store üzerinden ulaşmak için buraya tıklayınız.

Direkt link:

http://itunes.apple.com/us/app/duolingo-learn-languages-for/id570060128?mt=8

Google Play üzerinden ulaşmak için buraya tıklayınız.

Direkt link:

http://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo&hl=tr

Mehmet Gündoğdu

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok