ana sayfa > Donanım İncelemeleri > ASUS R561V notebook hakkındaki izlenimlerim

ASUS R561V notebook hakkındaki izlenimlerim

Çarşamba, 28 Haz 2017 yorum ekle yorumlara git

R561V’i, üst düzey notebooklar ile orta seviye notebooklar arasında konumlandırmak daha doğru olur. Gaming notebookların kaba yapısını istemeyen; fakat bir gaming notebook performansı bekleyenler için biçilmiş kaftan bir ürün. Republic Of Gamers serisi ürünlere göre, görece daha taşınabilir ve görece daha ince, zarif olması nedeniyle bu model tercih edilebilir.

Intel Core i7-6700HQ işlemci, programlama ile uğraşıyorsanız eğer fazlasıyla ihtiyacınızı karşılıyor. 128 GB’lik SSD takviyesi ise oyunlar dışında pek bir sorun çıkarmadı. Oyunlarınızı HDD yerine SSD’de barındırmak istiyorsanız eğer, diğer SSD takviyeli modellere de bakabilirsiniz. GTX960M ekran kartı ile orta düzeydeki oyunlarda gayet iyi performans alabildim. Üst düzey oyunlarda ise fena sayılmayacak bir performans çıkardı. Fakat amacınız sadece oyun oynamak ise ROG serisine bakmanızı tavsiye ederim.

Ekranın kalitesi orta düzeyde, Full HD olması benim için yeterliydi fakat 4k istiyorsanız eğer, diğer modellere de bakabilirsiniz. Bilgisayarın kasası genel olarak sağlam bir hissiyat veriyor. Klavye de oldukça sade tutulmuş ve klavyenin ışık ayarı da FN tuşu kombinasyonuyla yapılabiliyor. Bu arada ürünün klavyesi aydınlatmalı;  ışık olarak ise sadece beyaz ışık var. Kademe kademe ışığın parlaklığını kendi tercihinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Işık olarak mavi veya kırmızı yerine beyaz seçilmesi bence daha yerinde bir tercih olmuş. Çünkü diğer renklere göre, geceleri insanı pek rahatsız etmiyor. R561V, batarya ile en fazla 2 – 2 buçuk saat çalışabiliyor. Bu arada, notebook’un pili de kasayla tümleşik olarak geliyor.

Ürün genel olarak, hem performans gerektiren programlama işleriyle uğraşayım hem de bir yandan PC oyunları oynayayım diyenlere hitap ediyor. Hem iş hem de oyun amaçlı notebook arayanlar, satın almadan önce, bu tür notebook’ların bulunduğu modelleri incelesinler derim.

Mehmet Gündoğdu

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok